Barion Pixel
Prezeraním tejto stránky súhlasíte s použitím COOKIES a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy. Nastavenie cookies môžete zmeniť v nastaveniach vášho prehliadača.

Pevná alebo magnetická sieť proti hmyzu ako alternatíva na strešné okná

Pevná alebo magnetická sieť proti hmyzu ako alternatíva na strešné okná

Na štandardné fasádne okno je možné nainštalovať z vonkajšej strany pevnú sieť proti hmyzu alebo magnetickú sieť proti hmyzu na strešné okno. Sieť proti hmyzu namontovaná zvonka neobmedzuje otváranie okna smerom dnu ani jeho sklopenie, rovnako madlo okna zostáva naďalej prístupné. V prípade strešného okna sa sieť proti hmyzu montuje do obytného priestoru, keďže otvorené krídlo okna vo veľkej miere zasahuje do interiéru i vonkajšieho priestoru. Pevné siete proti hmyzu nemožno inštalovať na strešné okno ani na rovinu steny okolo neho, pretože obmedzujú otváranie okna. Pevná sieť proti hmyzu by sa musela zakaždým odmontovať, aby sa madlo strešného okna stalo dostupné.

V prípade magnetickej siete proti hmyzu je manipulácia o niečo jednoduchšia, avšak nedokáže konkurovať estetickým prevedením a praktickosťou rolovacej protihmyzovej sieťke na strešné okná. Je ťažké ju zakaždým presne napasovať tak, aby v nej komáre nenašli nejakú medzeru.