Barion Pixel
Prezeraním tejto stránky súhlasíte s použitím COOKIES a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy. Nastavenie cookies môžete zmeniť v nastaveniach vášho prehliadača.

Určite sa Vám oplatí namontovať si lacnejšiu zatemňujúcu roletu na Vaše strešné okno?

Ďakujeme! Do niekoľkých bodov sme pre Vás zhrnuli o koľko menej toho v skutočnosti dostanete, ak sa rozhodnete pre kúpu zatemňujúcej rolety pre strešné okná, hoci len o niekoľko eur lacnejšej.

 

 

Tabuľka

  Termotech Velux Fakro Contrio
Solstro
Itzala
Altaterra
Coulisse Isotra
Jednoduchá montovateľnosť x
Zastaviteľnosť v ľubovoľnej polohe
Montáž na vyrobenú konzolu x
Zadný kryt (proti vyblednutiu) x
Zadná strana odrážajúca teplo x Za príplatok Za príplatok
Koľajnice z jedného kusu x
Ukončenie koľajnice x
Kefové tesnenie (proti prenikaniu svetla) x x x x x
Voliteľné farby 10ks 25ks 29ks 4-8ks Na objednávku 16ks Na objednávku 28ks
Cena s DPH (MK08 veľkosť - 2022) 47€ ~105€ ~70€ ~45€ ~51€ ~51€

 

 

 • Zadný kryt rolety na strešné okno
 • Zadný kryt rolety na strešné okno

  Zadný kryt na ochranu materiálu, ktorý chráni materiál pri plne vytiahnutej polohe rolety, nie je súčasťou najlacnejších zatemňujúcich roliet. Materiál môže v tejto časti vyblednúť už v priebehu niekoľkých mesiacov. Existujú aj zatemňujúce rolety pre strešné okná s plastovým zadným krytom, tieto kryty však kvôli slnečnému žiareniu nevydržia dlho a zvlnia sa.

  Nami vyrobené tienenia pre strešné okná obsahujú aj zadný kryt z hliníka. Kryt chráni materiál pred slnečným žiarením, a tým aj pred vyblednutím. Zadný kryt tiež bráni prieniku svetla v hornej časti rolety.

   
 • Zatemňujúce rolety pre strešné okná s teplo-odrážajúcim povlakom.
 • Zatemňujúce rolety pre strešné okná s teplo-odrážajúcim povlakom.

  Zadná strana lacných roliet má jednoduchý biely náter, ktorý slúži len na zábranu prieniku svetla. Hliníkový pigmentovaný reflexný povlak na zadnej strane našich výrobkov okrem blokovania prieniku svetla zároveň aj šetrí v zime energiu potrebnú na vykurovanie.

   
 • Tesnenia žalúzií na strešné okno
 • Tesnenia žalúzií na strešné okno

  Pri roletách pre strešné okná väčšinou nájdeme gumové tesnenie alebo kefové len v spodnej časti rolety. Naše rolety však majú kefové tesnenie, nakoľko gumové tesnenie neodolá UV žiareniu a časom začne praskať alebo tvrdnúť.

  Pri zatemňovacích roletách na strešné okná vyrábaných spoločnosťou Termotech sa tesnenia nachádzajú v koľajniciach na obidvoch stranách a v hornej časti konštrukcie rolety, kde redukujú prienik svetla.

   
 • Zatemňujúce rolety pre strešné okná s koľajnicami, ktoré sa skladajú z viacerých častí.
 • Zatemňujúce rolety pre strešné okná s koľajnicami, ktoré sa skladajú z viacerých častí.

  Niektorí výrobcovia dodávajú koľajnice pozostávajúce z viacerých častí. Napríklad k oknu novej generácie Velux je potrebné priskrutkovať koľajnicu dĺžky 5 cm, aby dosiahla až ku koncu. Spoj je cítiťpri sťahovaní aj vyťahovaní roliet a vôbec nie je estetický. Na obrázku je zobrazená ukážka výrobcom zloženej koľajnice. Mohlo by to byť aj krajšie.

   

  Pri zatemňujúcich roletách pre strešné okná Termotech poskytujeme zvlášť vyrábané koľajnice rôznych veľkostí, ktoré sú bez spoja.

  Chýbajúci koniec koľajnice.

  Nie vždy je na konci koľajnice plastový diel uzatvárajúci koľajnicu, preto na konci profilu hliníkovej koľajnice jednoducho preniká svetlo.

  Na konci koľajnice každej veľkosti montujeme plastovú koncovku, ktorá dokonale zapasuje ku strešnému oknu.

   
 • Odstránenie predmontovaných konzol strešného okna.
 • Tetősík ablak Fényzáró roló konzol

  Pri niektorých systémoch žalúzií strešných okien je pred namontovaním celkového systému potrebné odstrániť zo strešných okien predmontované konzoly. No väčšinou je odmontovanie náročné, nakoľko hrozí, že sa môže poškodiť strešné okno či dokonca až zlomiť.

  Zatemňovacie a zatieňovacie rolety na strešné okná vyrábané spoločnosťou Termotech perfektne pasujú na konzoly pôvodne umiestnené na strešnom okne. Dajú sa namontovať aj na strešné okná bez konzoly.

   

 

 

Ďakujeme za Vašu pozornosť