Barion Pixel
Prezeraním tejto stránky súhlasíte s použitím COOKIES a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy. Nastavenie cookies môžete zmeniť v nastaveniach vášho prehliadača.

V40 Zatemňujúce rolety pre strešné okná

  
 
 

Systém zatemňovacích roliet na strešné okná ponúka popri dokonalom zatemnení aj dlhú životnosť a jednoduché inštalačné riešenia bez akýchkoľvek nevýhod.

Svetlo prenikajúce cez strešné okno môže v mnohých prípadoch pôsobiť rušivo. Ak si chcete počas slnečného letného popoludnia zdriemnuť, jedným pohybom dokážete podkrovnú izbu zatemniť. Rolety je možné fixovať v akejkoľvek polohe a regulovať tak množstvo svetla prenikajúceho do podkrovia. V dispozícii v desiatich moderných farebných prevedeniach, takže každý zákazník si nájde farbu zodpovedajúcu jeho vkusu.

 • Pre dokonalý komfort môžete na zatemňovaciu roletu na strešné okno typu V40 namontovať vonkajšiu roletu typu V20 a V25 i sieť proti hmyzu typu V10. Tma ako v noci počas jasného dňa

Tma ako v noci počas jasného dňa

Pri vývoji produktov sme zohľadnili vady zatemňovacích roliet na strešné okná ponúkaných konkurenciou.

Niektoré rolety zatemňovaciu funkciu nespĺňajú, darmo je tieniaci materiál dokonale nepriehľadný, ak svetlo okolo nich preniká. Rovnako aj existujúce systémy zatemňovacích roliet s kefovým tesnením nezabránia prieniku svetla cez hornú konštrukciu roliet.

Termotech zatemňovacie rolety na strešné okná sú opatrené kefovým tesnením na všetkých stranách, preto dokonale blokujú prienik svetla. Tesnenie sa nachádza v oboch bočných koľajniciach, v hornej konštrukcii rolety i v spodnom ovládacom profile.

 • Jednoduché a trvácne
 • Výrobcovia strešných okien v prípade predražených zatemňovacích roliet väčšinou používajú systém napínacej šnúry.

  Bočné napínacie šnúry sa však opotrebúvajú a rozpadávajú ako prvé a robia zatemňovaciu roletu na strešné okno nepoužiteľnou. Ich výmena je náročná, nie každý ju zvládne, pričom ich cena môže predstavovať až 30% ceny kompletnej rolety.

  Počas ich používania sa neraz stáva, že sa šnúra zarezáva do plastových častí, čo vedie k jej zachyteniu a sťaženej manipulácii. Najčastejším problémom býva oslabenie napätia v roletovej šnúre v dôsledku čoho sa zatemňovacia roleta na strešnom okne sama stiahne späť a prestane plniť svoju zatemňovaciu funkciu.

  Termotech tieniace rolety na strešné okná fungujú na inom princípe, preto je aj ich oprava podstatne jednoduchšia.

 • Reflexná zadná strana a zatemnenie bez ohľadu na farebné prevedenie
 • V prípade lacných zatemňovacích roliet na strešné okná je pomerne bežné, že zadná strana tkaniny je potiahnutá jednoduchou bielou zatemňujúcou vrstvou.

  Hoci táto vrstva zabezpečuje dokonalé zatemnenie, neprispieva k tepelnej izolácii. Reflexná hliníková vrstva však zabraňuje únikom tepla čím znižuje spotrebu energie na vykurovanie, i keď v letných horúčavách zohráva len minimálnu úlohu.

  Termotech zatemňovacie rolety pre strešné okná sú opatrené reflexnou vrstvou v každom farebnom prevedení, preto aj biela farba zabezpečí dokonalé zatemnenie.

Viac info a nákup

Zatemňovacie rolety sú vyrábané podľa veľkostných kódov strešných okien. Tabuľku veľkostí nájdete na pravej alebo ľavej strane otvoreného krídla strešného okna.
Vyberte výrobcu vášho okna
Velux Fakro Optilight Rooflite Dakea Dakstra Lumica Solstro Tyrem Balio Solis
Zoradiť podľa: