Barion Pixel
Prezeraním tejto stránky súhlasíte s použitím COOKIES a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy. Nastavenie cookies môžete zmeniť v nastaveniach vášho prehliadača.

Ručná ovládacia tyč alebo elektrické ovládanie pre strešné okná?

Ručná ovládacia tyč alebo elektrické ovládanie pre strešné okná?

Kľučky strešných okien sú často v nedosiahnuteľnej výške a v prípade, že nemáte k dispozícii tyč na otváranie strešných okien, môže byť otváranie a zatváranie okien pomerne ťažké, dokonca nebezpečné (stojac na stole). Pomocou tyče na otváranie okien môžete ľahko a bezpečne ovládať strešné okno alebo tieniace rolety z podlahy a regulovať tak vetranie a prienik prirodzeného svetla. Tento spôsob ovládania je výhodný pre starých ľudí, ľudí so zdravotným postihnutím alebo deti. Tyče na ovládanie strešných okien sú dostupné v manuálnej aj elektronickej verzii.

Manuálne ovládateľné tyče na otváranie strešných okien
Manuálna tyč na otváranie strešných okien pozostáva z hliníkovej tyče voliteľnej dĺžky, ktorá má na oboch koncoch špeciálne formovanú plastovú koncovku, ktorá umožňuje otváranie a zatváranie strešného okna zo zeme a podlahy. Okrem strešného okna je vhodná aj na ovládanie vonkajších a vnútorných roliet namontovaných na okno. Systém funguje s väčšinou typov okien a je možné ho bezpečne používať do výšky až 3 metre. Ďalšou výhodou manuálne ovládateľnej tyče pre strešné okná je, že nevyžaduje elektrinu ani akumulátor, čím šetrí čas a peniaze. Zariadenie je navyše bezpečné a spoľahlivé, pretože okno sa zatvára a otvára pomocou zabudovaných mechanizmov a je stabilne fixované. V prípade, že sa nepoužíva, ho možno pripevniť k pripojenej nástennej konzole.

Elektricky ovládateľné tyče na otváranie strešných okien
Systém elektrického diaľkového otvárania umožňuje ovládať otváranie a zatváranie okien a teda zabezpečiť dostatočné vetranie a prirodzené svetlo pomocou spínača alebo diaľkového ovládača umiestneného v dostupnej výške. Jednoznačne ide o najpohodlnejšie riešenie. Systém pozostáva zo špeciálneho motora, riadenia a ovládača (alebo nástenného spínača). Systém elektrického otvárania strešného okna umožňuje otváranie a zatváranie okien na diaľku, napríklad pomocou smartfónu alebo diaľkového ovládania. Nevýhodou tohto systému je popri vysokej cene osadenie, ktoré nemusí byť vždy jednoduché, navyše systém nie je vhodný pre všetky typy strešných okien a nie je ním možné ovládať ani zatemňovacie rolety (tie si vyžadujú zakúpenie osobitného produktu).

Záverom možno povedať, že používanie ovládacej tyče na strešné okná je nevyhnutné pre pohodlné a bezpečné používanie vysoko umiestnených strešných okien a umožňuje maximálne si vychutnať prirodzené svetlo a čerstvý vzduch v domovoch. Treba brať do úvahy skutočnosť, že riešenia pre otváranie strešných okien závisia od ich typu. Pre optimálnu voľbu odporúčame konzultáciu s odborníkom respektíve naštudovať si návod na použitie strešných okien.

Ak máte záujem o jednoduché riešenie, manuálne ovládateľné tyče pre otváranie strešných okien nájdete na ďalšej strane: TERMOTECH V5 Ovládacia tyč